İstanbul Kış Rehberi

İstanbul kış dönemi geldiğinde kartpostallara layık bir şehir halini alır. Aralık ortasından Mart ortasına kadar İstanbul kış mevsimini ağırlar, bu süreçte sıcaklık nadiren 10 santigrat dereceyi geçer.

İstanbul kış mevsimi geldiğinde zaman zaman güneşli olsa da gökyüzünün genellikle gri olduğu bir şehirdir. Bu hayatın durduğu anlamına gelmez, yaşam sadece biraz farklı bir biçimde şekil alır. Kış mevsiminde Nişantaşı ve Beyoğlu gibi merkezi semtler doluyor ve Boğaz kıyıları daha sakin.

İstanbul’u Kış Mevsiminde Deneyimlemek

Kış mevsimi İstanbul’u ziyaret etmek için hoş bir zaman çünkü neredeyse hiç turist yok, bu nedenle şehrin tüm anıt ve müzelerinin huzur içinde tadını çıkarabilirsiniz. İstanbul kış mevsiminde gerçek ve gizemli olan bir başka yüzünü de ziyaretçilerine sunuyor. Genellikle kış aylarında da yaklaşık bir hafta kar yağar ve bu, fotoğraf severleri mutlu edecek bir durumdur.

 

İstanbul Kış İçecekleri: Salep ve Boza

Salep, Osmanlı İmparatorluğu zamanında pahalı olan ve o dönemde yaygın olmayan kahveye alternatif olarak tüm bölgede hatta İngiltere ve Almanya’ya kadar yaygın bir içecekti. Kahvehanelerde hatta bazı sokak satıcılarının sattığı anlarda bile bir salepe ulaşmak mümkündür.

Kış mevsiminin vazgeçilmezlerinden boza ise mevsimlik tahıllardan (darı, buğday, bulgur…), şeker, yoğurt mayalarından ve bazen de vanilyadan yapılan fermente bir içecektir. Satan en ünlü yerlerden biri olan Vefa Bozacısı’dır. İstanbul’da kış mevsiminin vazgeçilmezlerinden olan ve 130 yılı aşkın bir süredir Türkiye’nin en iyi boza üreticilerinden biri olarak bilinen bu dükkan, ortamı ve atmosferi ile sizi geçmişe götürecek.

İstanbul’da Rakı – Balık

Özellikle iş seyahati için gidip İstanbul’u deneyimlemek isteyenlerin en çok merak ettiği olaylardan birisi rakı ile balığın boğaz manzarası ile uyumudur. İstanbul kış mevsiminde eşsiz bir sessizlikle dolarken mevsim balıkları arasında yer alan Lüfer ve iştah açıcı görünümü ile Kalkan Balığı deneyiminize harika bir şekilde eşlik edebilir.

Balıkla birlikte kışın içinizi ısıtmak için yemeğinize rakı ile eşlik etmekten çekinmeyin. İstanbul kış deneyimlerinin size katacağı huzura konforlu bir biçimde kavuşmak için hava alanı transferinizi Transfer to Turkey ile gerçekleştirebilirsiniz. Eğer İstanbul’u nasıl gezeceğiniz konusunda kararsız kaldığınız çok fazla konu varsa direkt olarak tur hizmetlerimizi değerlendirebilirsiniz.

Benzer Yazılar

İstanbul Kış Rehberi

İstanbul kış dönemi geldiğinde kartpostallara layık bir şehir halini alır. Aralık ortasından Mart ortasına kadar İstanbul kış mevsimini ağırlar, bu süreçte sıcaklık nadiren 10 santigrat

Devamını Oku

VIP Transfer

Özel konuklarımızın havaalanı transferleri, iş gezileri ve turlarını en konforlu ve en güvenilir şekilde sunuyoruz.

Ankara: 3000 ₺

İzmir: 5000 ₺

Bodrum: 6000 ₺

Antalya: 4500 ₺ 

Call Now Button